Prečo mať drevodom od ri DOMY ? Tu je 7 dôvodov!

Aj vy ste si neraz lámali hlavu nad tým, prečo by ste mali uprednostniť montovaný drevodom pred klasickou tehlovou stavbou?
V nasledujúcich riadkoch vám priblížime výhody úsporného bývania 21. storočia v drevodome, ktoré v sebe snúbi komfort dostupný v krátkom čase.

Čo je vlastne montovaný drevodom?

Montovaný drevodom je ekonomicky a ekologicky výhodný variant. Jeho výstavba trvá kratšie a vyžaduje si podstatne menej vašej účasti na stavbe.
Zároveň je z hľadiska funkčnosti rovnocenným partnerom murovanému domu.

Naše montované domy spĺňajú všetky kritériá, ktoré stanovujú technické normy – statické, tepelno-izolačné, zvukovo-izolačné, protipožiarne a iné.
Medzi výhody jednoznačne patria, rýchla výstavba a tepelný komfort. S tým je spojená úspora času, peňazí, či racionálna a šetrná prevádzka.

projekt-domu

Proces vzniku montovaného drevodomu

Konštrukcia, ako už z názvu drevodom vyplýva, je z dreva. Popri výrobe konštrukcii stien a strechy v montážnych halách sa vyhotoví základová doska, na ktorú sa po vyzretí zmontuje táto už "hotový drevodom". Rozvody elektriny, vody a kanalizácie sú už zabudované v jednotlivých dielcoch - nie je teda potrebné sekanie ako pri klasických stenách. Rovnako pozitívna je aj absencia tepelných mostov a tiež fakt, že takáto stavba minimálne „sadá“, a ak aj áno, tak celistvo. Potom sú na rade inštalácie a povrchové úpravy.

Proces-stavby

Prečo montované domy od ri DOMY?

  • rýchla výstavba

Štandardná dĺžka výstavby montovaného drevodomu je cca 3 mesiace – závisí od typu konštrukcie a ďalších požiadaviek investora. Uzatvorená hrubá stavba môže vyrásť už do 5 dní, samozrejme, už na vyzretých základoch. Murované stavby využívajú mokré procesy, ktoré majú predpísaný čas schnutia, čo výrazne predlžuje priebeh stavebných prác. Navyše, pre lepšie „sadanie“ je potrebné hrubú stavbu murovaného domu nechať prezimovať.  Pri montovaných domoch získate k dobru minimálne šesť mesiacov, počas ktorých by ste museli počítať s ďalšími nákladmi na nájom. Ak stavbu financujete prostredníctvom hypotéky, na úrokoch ušetríte ďalšie tisíce eur vďaka rýchlemu čerpaniu hypotéky. Rýchlo zhotovenou stavbou môžete ručiť pri úvere.

  • individuálny a priateľský prístup ku každému zákazníkovi

 Naším cieľom je vyprojektovanie a výstavba domu podľa prianí a rodinných zvyklostí zákazníka. Uvedomujeme si, že stavba domu je závažný životný krok, preto vám chceme byť nápomocní počas celého procesu. Ku každej objednávke pristupujeme veľmi starostlivo a vážime si dôveru, ktorú sme od zákazníkov dostali. Montovaný dom spoločnosti ri House je nielen našou vizitkou, ale aj vaším zhmotneným snom.

  • garancia termínu výstavby

 Konštrukcia a jednotlivé komponenty montovaného domu sa vyrábajú v továrňach a následne sa dovážajú na stavenisko. Termín dodania, ale aj výška celkových nákladov na výrobu prefabrikátov, materiálov a stavebných prác sú dopredu známe v presnej kalkulácii.

  •  dokument národnej kvality

 ri DOMY má certifikovanú výrobu vnútorných i vonkajších stien a stropov. Na celú výstavbu dohliada autorizovaná osoba. ri Domy ponúka rôzne druhy montovaných domov, počnúc drevostavbami, cez obľúbené jednopodlažné vidiecke a moderné rodinné domy až po dvojpodlažné rodinné domy, administratívne budovy, bytové domy i rekreačné dedinky.

  • garantovaná cena

Počas celej doby výstavby vášho domu garantujeme pevnú zmluvnú cenu. Zmluva o dielo je rozdelená na spodnú stavbu (základová doska) a vrchnú stavbu, ktorej súčasťou je cenová kalkulácia a štandardné riešenie, kde je podrobne popísané vybavenie domu a rozsah prác. Každý zákazník má už od začiatku stavby k dispozícii jasný manuál stavby, v ktorom sa vie ľahko orientovať a kontrolovať jej priebeh.

  • zaistíme financovanie

Zabezpečíme vám financovanie výstavby domu pomocou hypotéky spoločnosťou FINVIA

  • dom na kľúč od jedného dodávateľa

Postavíme vám dom od základovej dosky vrátane prípojok až po variant na kľúč. Stavebných prác sa zúčastňuje väčšina kmeňových montážnikov. Počas výstavby komunikujete len s jedným dodávateľom, celú koordináciu prác a remesiel urobíme za vás.

"Zákazník tieto úkony zväčša len sleduje a nemusí sa na nich fyzicky podieľať."


Chcete si splniť sen o peknom bývaní, neváhajte nás kontaktovať. Radi vás budeme sprevádzať od prvotného štádia myšlienky nového bývania, až po odovzdanie kľúčov od rodinného hniezda. Bývajte kvalitne, bývajte s nami!

Napíšte komentár