Aktuálnym hitom sú montované domy na úzky pozemok, ktoré sa aj napriek priestorovým obmedzeniam plochy stanú plnohodnotnými miestami na moderné bývanie.

Aj keď viacerí predpokladajú, že úzky pozemok pojme minimálnu úžitkovú plochu, opak je pravdou. Naše originálne návrhy a realizácie vyhovujú nárokom aj požiadavkám klientov – a to po dispozičnej, finančnej aj dizajnovej stránke. Montované domy na úzky pozemok realizujeme pri maximalizácií využitia zastavanej plochy a jej funkčného užívania. Efektívne využijeme každý meter štvorcový. Čiže je už iba na voľbe klientov, či chcú bungalovy alebo poschodové montované domy na úzky pozemok, s alebo bez podkrovia, garáže či dokonca bazéna (samozrejmosťou je variabilita počtu izieb aj podlaží). Veľkosť pozemku je totiž parameter, ktorý nás neobmedzuje a chceme, aby to klienti vnímali rovnako. Dokazujeme im, že aj úzky pozemok môže byť priestorom, na ktorom bude stáť ich vysnívaný a cenovo dostupný montovaný dom alebo drevodom – v maximálnej miere prispôsobený ich potrebám a očakávaniam.

Montované domy na úzky pozemok

Montovaný dom na úzkom pozemku

Montované domy na úzky pozemok majú niekoľko špecifík. Je potrebné osobitne zdôrazniť  odstupové vzdialenosti, ktoré sú stanovené zákonom. Nevyhnutnosťou je pozdĺžna dispozícia (na jeden strane bez okien, resp. s minimálnym počtom okien) a odstupy od susedných stavieb, hraníc pozemkov a pozemných komunikácií (upravuje vyhláška č. 532/2002 Z. z.), inak nezískate stavebné povolenie. Aj to je dôvod, prečo montované domy na úzky pozemok zveriť do rúk odborníkom.

Garantujeme moderné riešenia na mieru, pomerne rýchle dodanie stavby a nízkoenergetickosť celého objektu s dôrazom na maximálnu úsporu.